Uszkodzone ostrza. Czas na nową kosiarkę ?
Uszkodzone ostrza. Czas na nową kosiarkę ?

Ostrze kosiarki, które jest wyszczerbione poprzez najeżdżanie na kamienie czy krawężniki, może nie sprostać naszym oczekiwaniom. Tępe ostrza mogą jedynie rozdrabniać trawę, zamiast ją wycinać – może spowodować to zniszczenie całkowite trawnika. Aby naostrzyć ostrze w kosiarce, należy je zdemontować, zamocować w imadle i mocnymi rucham metalowym pilnikiem, podążać wzdłuż krawędzi ostrza. Pamiętajcie, że przed zdjęciem ostrza należy odłączać przewód świecy zapłonowej.

Jeżeli ostrze jest mocno uszkodzone, możemy udać się do najbliższego serwisu kosiarek i poprosić ich o wykonanie takiej usługi. Jednak gdy ostrze będzie całkowicie uszkodzone, należy zastanowić czy warto je naprawiać, możliwe że nowa kosiarka będzie lepszym rozwiązaniem.

Uszkodzone ostrze, nowa kosiarka ?

Dlatego też warto sprawdzić jaką kosiarkę kupić, przeczytać opinie innych użytkowników czy też porady ekspertów. Najważniejsze pytanie to kupić kosiarkę elektryczną czy spalinową ? W wymienionych typach kosiarek możemy zauważyć duże różnice, nie tylko te związane z zasilaniem.

Ponownym montaż ostrza

Jednak gdy naprawimy ostrze i nadaje się ono do ponownego użytku, należy sprawdzić czy jest ono zrównoważone, ponieważ odłamki ostrzy mogą uszkodzić kosiarkę. Przychodzi nam z pomocą plastikowy stabilizator, który kupimy w każdym sklepie ogrodniczym za kilka złotych. Po wyważeniu ostrza należy, przykręcić je z powrotem do kosiarki i cieszyć się nowym ostrzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here