Typy prostownic do włosów
Typy prostownic do włosów

Prostownice do włosów są kluczem do uzyskania błyszczących i gładkich włosów. Na rynku znajdziemy kilka typów prostownic do włosów uniwersalnych ale też takich, które potrafią zakręcić loki. Występują one w kilku rozmiarach, są zbudowane z różnych materiałów i mają, więc jaka prostownicę kupić ? Ważne jest, aby kupić taka prostownice, która nie zniszczy nam włosów. Poniżej przekazujemy kilka cennych rad, czym kierować się podczas kupna prostownicy.

Cienkie włosy

Cienkie włosy łatwo mogą ulec zniszczeniu. Dlatego musisz unikać prostownic, które maja tylko jeden tryb ogrzewania. Wybierz prostownice z wieloma ustawieniami ogrzewania. Dzięki temu będziesz mogła kontrolować ciepło.

Odpowiednie płytki ceramiczne

Ceramiczne płytki idealnie nadają się do wygładzania włosów i zmniejszenia ich kręcenia. Płytki musza równomiernie rozprowadzać ciepło, jak przez długi czas je utrzymywać. Płytki ceramiczne są najlepszym rozwiązaniem dla cienkich włosów.

Gęste włosy

Kup prostownicę, która ma kontrolę temperatury. Pozwoli to na wyprostowanie włosów jednym lub dwoma pociągnięciami. Jeżeli ustawisz niska temperaturę, będziesz musiała wielokrotnie powtarzać czynność, co może spowodować zniszczenie włosów.

Wybór prostownicy dla gęstych włosów

Tytanowe płytki bardzo szybko się nagrzewają i utrzymują ciepło na stałym poziomie. Dzięki temu prostowanie gęstych włosów będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Dlatego sprawdź w rankingu prostownic, która jest najlepsza dla grubych włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here