Roboty sprzątające to szeroka kategoria urządzeń, jednak jej najbardziej istotną częścią są bez wątpienia odkurzacze automatyczne. Robot – odkurzacz, jest znacznie mniejszy od swojego tradycyjnego odpowiednika, ale jego główną zaletą jest fakt, iż praktycznie cały proces odkurzania wykonuje samodzielnie.

Roboty sprzątające to szeroka kategoria urządzeń, jednak jej najbardziej istotną częścią są bez wątpienia odkurzacze automatyczne. Robot – odkurzacz, jest znacznie mniejszy od swojego tradycyjnego odpowiednika, ale jego główną zaletą jest fakt, iż praktycznie cały proces odkurzania wykonuje samodzielnie. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu odkurzacz automatyczny sprawnie porusza się po naszym mieszkaniu, omijając przeszkody i sprzątając nagromadzone zabrudzenia. Bardziej zaawansowany model odkurzacza automatycznego ma również funkcję mycia, rozpoznawania sprzątanej powierzchni i dostosowania do niej trybu pracy, a także zaplanowania czasu sprzątania.

Nowością i sporą ciekawostką na rynku z pewnością są roboty myjące okna! Tak i w tym zadaniu mogą nas one wyręczyć.

Robot do mycia okien – pozwól się wyręczyć!

Światła w naszym domu nigdy za wiele. Naukowcy przekonują, że światło dzienne bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Powinniśmy więc wpuszczać go jak najwięcej. Z tego powodu, zwłaszcza w nowopowstałych budynkach okien jest wiele. Niestety, jeśli w naszym mieszkanie znajduje się dużo szyb, wiąże się to również z dość dużą ilością… mycia. Jest to raczej nielubiania czynność, którą jednak od czasu do czasu musimy wykonywać. Jeśli mieszkamy w miastach – częstotliwość koniecznego czyszczenia okien dla wielu osób bywa przytłaczająca.. Technologia jednak stara się odpowiadać na nasze potrzeby, także te dotyczące sprzątania. W ten sposób powstało tak innowacyjne rozwiązanie jakim jest robot do mycia okien. pierwszy i chyba jedyny jaki przychodzi na myśl to Winbot od Ecovacs marki posiadającej w swojej kolekcji pełną gamę automatycznych urządzeń.

Robot myjący okna – zalety nowoczesnych sprzętów sprzątających

Urządzenie do mycia okien to niewielki i lekki sprzęt, który dzięki swojej kompaktowości nie nastręcza problemów podczas przenoszenia i nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Mechanizm jego pracy polega na zamontowanych na specjalnych rotatorach dobrze pochłaniających brud i wilgoć ściereczkach. Robot myjący okna umieszczany jest na szybie dzięki silnikowi próżniowemu. My musimy tylko umieścić tzw. Winbota na szybie, włączyć i pozwolić mu pracować. Oczywiście urządzenie do mycia okien wyposażone jest w inteligentne oprogramowanie, dzięki któremu rozpoznaje, czy dana powierzchnia jest zabrudzona (aby uniknąć powtórnego mycia czystej już szyby). Okna są bardzo dokładnie wyczyszczone i nie ma na nich śladów smug. Warto wiedzieć, że mycie okien to nie jedyne zastosowanie urządzenia. Ten nowoczesny robot sprzątający upora się także z oczyszczaniem luster, a nawet kafelków, będzie więc niezrównaną pomocą podczas sprzątania łazienki i kuchni.

Podsumowując krótko temat robota myjącego okna

Jest to ciekawy produkt na rynku, ułatwiający życie tym, którzy mają dużą powierzchnię okien do częstego mycia. Warto zwrócić na niego uwagę i zastanowić się, czy dokonać zakupu. Jako, że Winbot to jeden ze stosunkowo niewielu robotów tego typu, koniecznie trzeba umieścić go na swojej liście do sprawdzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here