Najpopularniejszym typem pralek nadal są pralki ładowane od przodu. Takie standardowe pralki zajmują nieco więcej miejsca niż modele ładowane od góry, ale za to pozwalają na łatwiejszy dostęp i z reguły mają też większe pojemności bębnów.

Pralki ładowane od przodu – zalety

Pralka z przednim załadunkiem jest wygodna w użytkowaniu, bo wystarczy przy niej tylko przykucnąć i włożyć lub wyjąć pranie. Takie pralki są dostosowane wymiarami do wymiarów większości mebli, więc z powodzeniem można ustawiać pralki ładowane od przodu we wszystkich łazienkach, pralniach, a w razie potrzeby nawet w kuchniach. Producenci pralek niemalże co roku wprowadzają innowacyjne rozwiązania, dzięki którym pranie jest jeszcze bardziej efektywne i jeszcze tańsze. Jedną z funkcjonalności pozwalającą na realne oszczędzanie pieniędzy jest wysoka klasa energetyczna. Pralki ładowane od przodu o klasie energetycznej A+++ pozwalają zużyć nawet kilkadziesiąt procent energii mniej od pralek od klasie energetycznej A. W ciągu roku można na tym zaoszczędzić przynajmniej kilkadziesiąt zł. Dodatkowo pralki ładowane od przodu cechują się różnymi pojemnościami bębnów, więc można łatwo dobrać do siebie pralkę w zależności od tego, jak liczna jest rodzina i jak często pierzemy. Z reguły pralki mają załadunek od 3 do nawet 8 kg. Wiele z nich posiada funkcjonalności pozwalające na dołożenie prania w trakcie cyklu lub ważenie prania i dobieranie odpowiedniej ilości detergentów. Takie pralki porównasz między innymi na stronie 7agd.pl/pralki-ladowane-od-przodu.

Tradycyjna pralka i jej możliwości

Pralki mają zwykle po kilkanaście różnych programów do prania. Wyróżniamy programy do prania wstępnego, czyli przeznaczone do prania rzeczy bardzo zabrudzonych oraz programy standardowe i programy do wełny, jeansu, firanek, ubrań sportowych lub butów. Oprócz standardowych programów do prania pralki ładowane od przodu mają też programy do płukania, wirowania albo delikatnego wirowania rzeczy wykonanych z koronki. Nowoczesne pralki wytwarzają też aktywne bąbelki, dzięki czemu mogą usuwać zabrudzenia w dużo niższej temperaturze i są w stanie dostosować program prania do konkretnych materiałów załadowanych do bębnów. Najnowocześniejsze modele można obsługiwać za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie i uruchamiać cykl prania o dowolnej godzinie, niemalże z każdego miejsca, w jakim mamy tylko dostęp do internetu. Szkło bębnów jest hartowane, dzięki czemu pralki ładowane od przodu są odporne na wysoką temperaturę oraz uszkodzenia mechaniczne. Wzmocniona konstrukcja wytrzymuje wiele lat bez widocznych śladów użytkowania, a nowoczesne kształty doskonale wpisują się w stylistykę przestrzeni.

Mniej znane możliwości pralek ładowanych od przodu

Niektóre funkcjonalności pralek ładowanych od przodu są mniej oczywiste, dlatego że pralki z takimi funkcjonalnościami są drogie i jednocześnie wybierane przed znacznie mniejszą część społeczeństwa. Jedną z takich nietypowych funkcjonalności jest funkcja eco bubble, czyli wspomniana wyżej funkcja umożliwiająca generowanie bąbelków powietrza, które rozbijają nawet bardzo utrwalone plamy i pozwalają doprać ubrania w niskich temperaturach.

Pralki ładowane od przodu występują też w postaci pralko-suszarek, czyli urządzeń, które jednocześnie piorą i suszą pranie. Najdroższe rozwiązania tego typu pozwalają na wyciągnięcie wypranych rzeczy w niemalże suchej postaci i jednocześnie bez zagnieceń, co przede wszystkim ułatwia ostateczne suszenie, a z drugiej strony minimalizuje czas, który trzeba poświęcić na prasowanie.

Ogromna różnorodność pralek sprawia, że wybór konkretnego rozwiązania może być czasami trudny, ale ułatwieniem będzie tutaj porównywarka 7AGD.pl. Porównywarka sprzętu 7AGD pozwolić Ci łatwo znaleźć sklep, który oferuje najtańsze pralki, dodatkową gwarancję lub nawet darmową dostawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here