Jeśli jesteś fanem domowych imprez, nie obejdziesz się bez odpowiedniego sprzętu nagłaśniającego. Zapomnij o odtwarzaniu listy utworów z laptopa lub o włączaniu programów muzycznych w telewizji. Przyda Ci się urządzenie, które zapewni mocniejsze nagłośnienie, dużą dawkę basów i czysty dźwięk. Takim sprzętem jest zestaw Power audio, dzięki któremu rozkręcisz każdą domówkę. Wyjaśniamy, co kryje się pod tym pojęciem i do czego jeszcze można go wykorzystać.

Power audio – co to jest?

Power audio jest to kompletny zestaw muzyczny, przeznaczony głównie do odtwarzania muzyki na imprezach organizowanych w domu lub w plenerze. Taki sprzęt zawiera wszystkie niezbędne elementy, dlatego nie wymaga rozbudowywania o kolejne akcesoria. Większość modeli dostępnych w sklepach ma wbudowane kolumny, a do tego praktyczny uchwyt, dzięki czemu łatwo można je przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego. Na rynku dostępne są również takie zestawy Power audio, które składają się z segmentów modułowych. Oznacza to, że głośniki można odłączyć i ustawić w różnych miejscach pokoju. Pozwoli to wzmocnić efekt przestrzenności dźwięku. W porównaniu do zwykłych głośników bezprzewodowych, zestawy Power audio cechują się większą mocą i szerszą możliwością regulacji natężenia dźwięku. Poza tym oferują znacznie więcej funkcji, np. efekty świetlne, funkcję karaoke czy możliwość podłączenia gitary. Obecnie dużą popularnością cieszą się zestawy Power Audio marki Sony, LG, Panasonic, Blaupunkt czy Manta.

Jakie funkcje oferuje zestaw Power audio?

Standardowe zestawy Power audio są stosunkowo tanie. Pozwalają na odtwarzanie plików dźwiękowych z różnych źródeł, np. z radia, pendrive’a i dysku zewnętrznego przez port USB, karty pamięci czy ze smartfona poprzez moduł Bluetooth. Poza tym wiele modeli korzysta z WiFi, co przekłada się na ich większą funkcjonalność. Natomiast domowy zestaw Power audio z wyższej półki cenowej, np. do 1500 zł, wyposażony jest dodatkowo w wiele specjalnych funkcji. Należą do nich:

  • Funkcja karaoke – urządzenie analizuje utwór i wycina z jego ścieżki wokal. Dzięki temu można przeprowadzić w domu konkurs karaoke. Zestawy Power audio z funkcją karaoke często mają w swoim wyposażeniu mikrofon, pozwalający zaprezentować swoje umiejętności wokalne.
  • Efekty świetlne – ta funkcja występuje w droższych modelach Power Audio. Po uruchomieniu urządzenie emituje kolorowe światła, które zmieniają się w rytmie muzyki. Pozwala to stworzyć dyskotekowy nastrój i zorganizować imprezę bez dodatkowego oświetlenia.
  • Tryb Auto DJ – to praktyczna funkcja, dzięki której sprzęt samodzielnie dobiera kolejne utwory, biorąc pod uwagę np. ich ocenę. Znajdziemy ją m.in. w zestawach Power audio marki LG.
  • Pilot zdalnego sterowania – niektóre Power audio, np. marki Blaupunkt, sterowane są nie tylko za pomocą przycisków znajdujących się na obudowie, ale również zdalnie – przy użyciu pilota.

Kiedy kupić Power audio?

Zestaw Power audio ma bardzo szerokie zastosowanie. Pomimo swoich dużych wymiarów, sprawdzi się nie tylko w domu, ale również na wyjeździe. Jest całkowicie mobilny, ponieważ działa na wbudowanym akumulatorze. Możemy go również wykorzystać do odtwarzania ulubionych utworów muzycznych w zaciszu własnego mieszkania. Oto najważniejsze zastosowania Power audio:

  • Przyjęcia rodzinne – urodziny, imieniny, rocznice czy chrzciny – każdej rodzinnej imprezie powinna towarzyszyć muzyka z głośnika Power audio.
  • Domówki i imprezy urodzinowe – urządzenie zapewni ulubioną muzykę przez całą imprezę, a efekty świetlne sprawią, że goście poczują się, jak w klubie dyskotekowym.
  • Imprezy dziecięce – dzieci lubią tańczyć, dlatego głośnik Power audio świetnie sprawdzi się na tzw. Kinder party.
  • Imprezy plenerowe – grill na działce, impreza na plaży czy ognisko rodzinne – bezprzewodowy zestaw Power audio będzie świetnym rozwiązaniem na imprezach pod chmurką.
  • Występy i uroczystości – Power audio dysponuje dużą mocą, dlatego dobrze sprawdzi się jako sprzęt nagłaśniające podczas występów w niewielkich pomieszczeniach czy akademiach szkolnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Dokonać zakupu power audio w sklepie online? Zapraszamy na Inlago.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here