Nieodłącznym elementem urządzania kuchni jest wybór kuchenki. Choć gotowanie na gazie ma swoich zagorzałych zwolenników, to coraz częściej w kuchniach spotyka się kuchenki indukcyjne, głównie przez wzgląd na nowoczesny design i łatwość utrzymania ich w czystości. Tymczasem na rynku pojawiła się również płyta gazowa bez płomieni, która stanowi idealne połączenie zalet obu rozwiązań.

Wiele osób nie wyobraża sobie gotowania inaczej, niż tylko na gazie. Również w popularnych programach kulinarnych wielkie gwiazdy korzystają jedynie z kuchni gazowych. Takie przygotowywanie posiłków jest o wiele bardziej ekonomiczne, a rozwój technologii sprawił, że nowoczesne płyty gazowe w niczym nie ustępują jakości i wygodzie użytkowania kuchni indukcyjnych.

Jednym z najciekawszych rozwiązań do współczesnej kuchni jest płyta gazowa bez płomieni. Jej fenomen polega na zastosowaniu gazu pod szkłem.

Płyty gazowe bez płomieni: jak działają?

Decydując się na zakup kuchenki warto wiedzieć jak działa płyta gazowa bez płomieni i dlaczego jest lepsza, niż płyta indukcyjna czy ceramiczna.

Cała moc tkwi w zastosowanej technologii, której twórcą jest polska firma Solgaz. Jest to unikatowa konstrukcja, w której palniki umieszczone są pod specjalna płytą ceramiczną. Dzięki temu płomienie pozostają pod szkłem i w ten sposób ogrzewają pola grzewcze. Zastosowanie szkła sprawia, że płyta świetnie wpisuje się w nowoczesny design, łatwo utrzymać ją w czystości, a przy tym zachowuje ekonomiczne właściwości gotowania na gazie.

Obecnie w sprzedaży dostępne są płyty gazowe bez płomieni w rozmiarach 33, 60 i 77 cm, co pozwala dopasować płytę do każdej, najmniejszej nawet kuchni, a także sprawdzi się w kuchniach, w których potrzebna jest spora powierzchnia grzewcza.

Działanie płyty gazowej bez płomieni testowane jest przez firmę od wielu lat, dzięki czemu jest ona bezpieczna i bezawaryjna, na co producent daje 7 lat gwarancji.

Dlaczego warto zdecydować się na płytę gazową bez płomieni?

Płyta gazowa bez płomieni idealnie wpisuje się w kuchnię na miarę naszych czasów. Zastosowane technologie łączą najlepsze rozwiązania z płyt dostępnych na rynku, dzięki czemu płyta gazowa zachowując swoje właściwości wygląda jak płyta indukcyjna.

Funkcje płyty gazowej bez płomieni pozwalają jednak zadbać nie tylko o wygodę i nasz portfel, ale również mają wpływ na bezpieczeństwo nasze i naszych domowników. Są one wyposażone np. w przydatną funkcję blokady przed dziećmi, dzięki czemu nasze pociechy nie zrobią sobie krzywdy. Pomocne również może okazać się zabezpieczenie przed wykipieniem zawartości garnka na płytę kuchenki. Wówczas wyłączy się ona i poinformuje cię o tym sygnałem dźwiękowym. Dzięki komunikatom widzisz, kiedy pola grzewcze są jeszcze nagrzane po gotowaniu (wyświetla się litera H), co pomaga zachować bezpieczeństwo. Do tego pomocna funkcja „Timer” pozwoli na ustawienie określonego czasu, po którym wyłączy się palnik.

Płyta gazowa bez płomienia – jakie są jej największe zalety?

Liczne zalety płyty gazowej bez płomieni sprawiają, że stanowi ona najlepszy wybór do twojej kuchni. Na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę?

  • Oszczędność – konstrukcja palników pozwala zmniejszyć zużycie gazu do 50%. Dzięki pracy cyklicznej pola grzewcze pobierają gaz tylko wtedy, kiedy to konieczne, jednocześnie wykorzystując ciepło nagrzanego do odpowiedniej temperatury palnika.Zastosowanie palnika utrzymującego ciepło bez pobierania gazu można spożytkować np. na utrzymanie temperatury obiadu zanim wróci reszta domowników, aby nie było potrzeby ponownego go odgrzewania. Poza tym oszczędność gotowania na gazie w stosunku do innych rodzajów płyt grzewczych jest nieporównywalnie większa.
  • Bezpieczeństwo – blokada przed dziećmi, zabezpieczenie przed wyciekiem gazu, automatyczny wyłącznik podczas dostania się potrawy na pole grzewcze, sondy monitorujące prawidłowe spalanie gazu oraz ograniczenie o 10 razy ilości spalanego dwutlenku węgla gwarantuje bezpieczne korzystanie z płyty gazowej. Do tego 7 letnia gwarancja zapewnia spokój psychiczny, że sprzęt posłuży bezawaryjnie długie lata.
  • Czystość – zastosowanie płyty ceramicznej ukrywającej palniki znacznie ułatwia utrzymanie czystości w kuchni, co jest jedną zmorą posiadaczy zwykłych kuchenek palnikowych.
  • Wyjątkowy design – płyty grzewcze bez płomieni idealnie komponują się z nowoczesną kuchnią i wpisują w niemal każdą aranżację. Od teraz oszczędzać możesz jedynie na kosztach użytkowania, a nie na wyglądzie twojego wnętrza.

Reasumując, jeśli szukasz kuchenki i zależy ci na oszczędności, bezpieczeństwie, intuicyjnym korzystaniu, komfortowym czyszczeniu i spójnej aranżacji, a do tego nie wyobrażasz sobie gotowania inaczej niż na gazie – płyta gazowa bez płomienia jest dla ciebie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Z pewnością warto wziąć ją pod uwagę wybierając AGD do swojego domu. Dowiedź się więcej o płytach gazowych bez płomieni z strony https://solgaz.eu/plyty-gazowe-bez-plomieni/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here