Pralka jest jednym z niezbędnych sprzętów, które powinny znaleźć się w każdym domu. Warto więc zainwestować w taki sprzęt, który będzie spełniał wszystkie wymagania, jakie mu postawisz. Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie, ponieważ na rynku można znaleźć naprawdę wiele różnych modeli pralek, które różnią się od siebie naprawdę wieloma parametrami. Jak zatem wybrać odpowiednią pralkę do swojego domu, która pomieści wystarczająco dużo prania i nie zajmie dużo miejsca? Na co zwrócić uwagę podczas kupowania pralki?

  1. Jaką pralkę kupić?
  2. Na co zwrócić uwagę podczas kupowania pralki?
  3. Pralka czy pralko suszarka – które lepsze?
  4. Jaka ładowność do mieszkania małego?
  5. Wymiary urządzenia – jak je dobrać do pomieszczenia?
  6. Od góry czy od przodu – jak ładowaną pralkę wybrać?
  7. Jakie programy mogą być dostępne w pralce?
  8. Jaką mocą powinna dysponować dobra pralka?
  9. Ekologiczność – co z zużyciem wody?

Jaką pralkę kupić?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jaką pralkę kupić, ze względu na to, że wcześniej tym tematem się nie interesowało. Oczywiście pralka powinna być dostosowana do potrzeb osób, które będą z niej korzystały. Ważne jest więc uwzględnienie tego, ile prania będzie produkowane – jedna osoba często produkuje do czterech kilogramów prania, ale cała czteroosobowa rodzina produkuje ponad siedem kilogramów. Warto więc to ustalić, aby kupić odpowiednią pralkę. Warto zajrzeć w tym celu na stronę https://www.oleole.pl/pralki.bhtml.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania pralki?

Jest wiele elementów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze pralki. Przede wszystkim, jaką ma pojemność, z której strony jest ładowana, jakie ma dostępne programy oraz czy jest ekologiczna i nie zużywa zbyt wiele wody. Oczywiście warto również zwrócić uwagę na to, jakiej marki jest pralka – im popularniejszej, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie to dobry sprzęt. Warto więc sprawdzić chociażby pralki marki Samsung – https://www.oleole.pl/pralki,_Samsung.bhtml albo pralki marki Bosch – https://www.oleole.pl/pralki,_Bosch.bhtml.

Pralka czy pralko suszarka – które lepsze?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepsza będzie pralka czy też pralko-suszarka. Prawda jest taka, że to zależy od tego, czego oczekujesz. Zwykła pralka ma więcej funkcji i zaawansowanych programów do prania, poza tym na rynku można znaleźć bardziej pojemne pralki, które lepiej sprawdzą się u rodzin 2+2 lub większych. Z kolei pralko-suszarki pozwalają na suszenie ubrań, ale są to urządzenia z dwoma osobnymi bębnami do prania i do suszenia. Czyli tak, czy siak będziesz musiał wykonać nieco pracy.

Jaka ładowność do mieszkania małego?

Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniej pralki ma również jej ładowność liczona w kilogramach. Jak już wiadomo, jednoosobowe gospodarstwo domowe często produkuje od czterech kilogramów prania, a więc wystarczy niewielka pralka. Jedna osoba często pierze cztery albo mniej razy w tygodniu. Jednak już dwie lub trzy osoby muszą mieć pralkę nawet siedmiokilogramową, którą będą używać nawet sześć razy w tygodniu! A rodzina 2+2 i większa potrzebuje pralki ponad siedmiokilogramowej  i pierze ponad sześć razy w tygodniu!

Wymiary urządzenia – jak je dobrać do pomieszczenia?

Nie każdy może się poszczycić dużą łazienką, w której zmieści się duża pralka. Warto więc zdecydować się na urządzenie, które będzie odpowiednio dobrane do powierzchni pomieszczenia. Na szczęście na rynku można z łatwością znaleźć pralki, które oznaczone są jako slim czy nawet super slim. Ich głębokość jest wtedy odpowiednio mniejsza w porównaniu do modeli standardowych.

Od góry czy od przodu – jak ładowaną pralkę wybrać?

Jeżeli chodzi o to, czy warto wybrać pralkę ładowaną od góry, czy też od przodu – to tutaj wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od sprzętu. Z pewnością znacznie wygodniej wkłada się pranie do pralki ładowanej od przodu, jednak pralki ładowane od góry również mają mnóstwo zalet. Z pewnością jest to dobry wybór dla osób, które nie mają wiele miejsca w łazience.

Jakie programy mogą być dostępne w pralce?

W obecnie produkowanych pralkach można znaleźć najróżniejsze programy piorące. Oczywiście najpopularniejsze z nich, to program do tkanin delikatnych, bawełnianych czy syntetycznych. Oprócz tego można jednak znaleźć jeszcze programy antyalergiczne, odplamiające, ekonomiczne, szybkie, dziecięce, nocne czy pranie wstępne. Wszystko zależy od tego, jaki model pralki kupisz.

Jaką mocą powinna dysponować dobra pralka?

Na rynku można znaleźć różnorodne pralki – jedne dysponują mocą zaledwie 700 obrotów na minutę, a inne mogą nawet mieć do 1600 obrotów na minutę. Warto pamiętać, że im więcej obrotów, tym suchsze pranie wyciąga się z pralki. Warto więc decydować się na pralkę o jak największej mocy.

Ekologiczność – co z zużyciem wody?

I jeszcze jedno, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze pralki – warto, aby był to sprzęt jak najbardziej ekologiczny i oszczędny. Mało kto wie, ale pralka jest sprzętem, który pobiera dużo wody i prądu, przez co częste pranie może wpłynąć na wysokość rachunków. Warto zatem wybierać modele pralek, które są nie tylko ekonomiczne, ale również i ekologiczne i nie potrzebują tak dużej ilości wody, do wyprania ubrań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here