Wybór łóżka do sypialni to wypadkowa naszych preferencji, dostępnego miejsca oraz naszego wzrostu i innych wymiarów. Jak wybrać najlepszy i najwygodniejszy mebel w tej kategorii? Na co zwrócić uwagę, aby nie był zbyt mały ani zbyt duży, jak na nasze potrzeby?

  1. Nie tylko materac, ale też rama
  2. Zalety łóżek tapicerowanych
  3. Jak dobrać wymiary łóżka do sypialni i nas samych

Nie tylko materac, ale też rama

Wybierając łóżko do sypialni powinniśmy poświęcić trochę czasu na dobranie go w możliwie jak najlepszy sposób. W końcu to od późniejszej wygody zależy jakość naszego snu i odpoczynku, a co za tym idzie – poziom energii za dnia. Możemy zdecydować się na wersalkę, sofę lub ramę z materacem, w zależności od ilości dostępnego miejsca i naszych osobistych preferencji. Jeżeli wybierzemy ostatnie rozwiązanie, należy uważnie dobrać rozmiary obu elementów: rama łóżka musi być dość mocna i szeroka, by pomieścić materac, a sam materac powinien zostać dobrany do naszych wymiarów, wagi oraz preferencji twardości. W takiej sytuacji warto wziąć pod rozwagę łóżko drewniane, ponieważ materiał ten cechuje się dużą wytrzymałością, jest miły w dotyku i ładnie komponuje się z większością stylów aranżacji pomieszczeń.

Zalety łóżek tapicerowanych

W sytuacji, gdy nagie drewno nie odpowiada nam kolorystycznie lub z innego powodu, warto zdecydować się na wersję powleczoną materiałem. Łóżko tapicerowane świetnie sprawdzi się w pokoju dziecka i nastolatka, ale również w sypialni osób dorosłych. O tapicerkę łatwo jest zadbać, co dodatkowo sprawia że nie będziemy musieli poświęcać wiele czasu na utrzymanie łóżka i jego otoczenia w czystości. Możemy za to dobrać kolor pod farbę na ścianach, inne meble lub dodatki, jakie zamierzamy umieścić w pokoju. W przypadku modeli dla dzieci tapicerka będzie bezpieczniejszą opcją, ponieważ zakryje kanciaste elementy konstrukcji.

Jak dobrać wymiary łóżka do sypialni i nas samych

Aby dobrze dobrać łóżko musimy wziąć pod uwagę nie tylko wymiary sypialni, ale również nasze własne. Jeżeli śpimy we dwie osoby należy zadbać, aby każdy miał dość miejsca po swojej stronie, by móc wygodnie wstać i przejść dalej w inną część sypialni. Samo łóżko powinno być wyposażone w materac trochę dłuższy, niż sami mamy wzrostu – dobrze, jeżeli między naszymi stopami a końcem materaca jest odcinek równy co najmniej długości naszej dłoni. Warto również zadbać o odpowiednią szerokość, szczególnie gdy mamy w zwyczaju spać na skos – nie ryzykujemy wtedy sturlania się na podłogę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here