Czyszczenie parą, czyli mopy parowe
Czyszczenie parą, czyli mopy parowe

Czyszczenie parą stało się bardzo modne i to nie bez powodu. Mopy parowe pozwalają nam na szybsze, a także efektywniejsze czyszczenie podłóg niż przy użyciu zwykłego mopa i wiadra z wodą. Jednak nie każdy przekonał się jeszcze do urządzenia jakim jest mop parowy, więc poniżej przedstawiam krótki przewodnik na co zwrócić uwagę podczas kupna tego typu sprzętu.

Jak pracują mopy?

Są to bardzo proste urządzenia. Wszystko czego potrzebujemy to woda, którą należy nalać do specjalnej komory, tak aby została ona zamieniona w parę wodną.

Dzięki temu pozbędziemy się plam, które trudno usunąć bez szorowania. Mopy są również idealne do oczyszczania naszego powietrza, ponieważ niszczą wiele bakterii, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia.

Gdzie używać mopa?

Większość mopów parowych swoje zastosowanie znajdzie na twardych podłogach, ale wiele z nich poradzi sobie różnymi materiałami, takimi jak linoleum, płytki ceramiczne, twarde drewno czy laminat. Jeżeli na zakup mopa masz przeznaczone więcej pieniędzy radzimy sprawdzić w rankingu mopów parowych, który z nich posiada dodatkowe akcesoria, które mogą nam się przydać do czyszczenia np. blatów kuchennych czy innych szczelin, z których można usunąć brud.

Przed zakupem upewnijmy się również czy rozmiar głowicy, który jest dołączony wraz ze sprzętem, spełnia nasze wymagania. Zbyt duża głowica, może okazać się, że pojawią się problemy z dotarciem do niektórych zakamarków w naszym domu.

Warto sprawdzić ranking mopów parowych oraz najlepsze myjki do okien.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here